Vitajte na blogu bimsk.sk

Vitajte na blogu bimsk.sk

Volám sa Rado Vlkovič, som autorizovaný architekt SKA a spolupracujem s ateliérom AIK za ktorým je architekt Ivan Kubík. Sme autormi viacerých stavieb, posledná realizovaná bolo Polyfunkčný areál CENTRÁL v Bratislave.  Popri tom robím konzultanta na všetko okolo BIM technológie pre firmu ŠTOR CAD Computers –  www.stor.sk. Tam máme aj stránku, ktorá sa venuje podpore CAD programov – www.cadcentrum.sk

 

O čom teda bude tento blog?
Presne ešte uvidím, ktorým smerom sa to vyvinie, ale moja prestava je robiť osvetu ohľadom projektovania pomocou technológie BIM na Slovensku, v našich podmienkach, s našimi normami, s našimi konkrétnymi projektami a projektantami. V BIMe robím už od roku 2005, keď ma do tejto prevratnej technológie stiahol “guru” architekt Marek Németh.
Blog sa bude zameriavať aj na ľudí, ktorý nevedia o čom je BIM a prinášať určitú osvetu, ale viac na ľudí, ktorý sa už v BIMe orientujú a chcú vedieť viac. Budem sa venovať tvorbe konkrétnych projektov, objavovaniu rôznych tipov a trikov, ako aj vytváraniu knižničných prvkov. Zámerom je zvýšiť efektivitu a produktivitu projektovania a čo je možno najdôležitejšie, pokúsiť sa ustanoviť určité štandardy práce v BIMe na Slovensku .
O čom je samotný BIM, tomu sa bude venovať samostatný článok. BIM je tu zastúpený hlavne produktami firmy Autodesk, hlavne teda programom Autodesk Revit. Nebude to však blog, ktorý by bol reklamný či propagačný, miesto tu budú mať aj kritické názory.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *